ZNAMY WIERSZE JULIANA TUWIMA

10 maja 2017 roku przedszkolaki ze Skibniewa wzięły udział w konkursie recytatorskim. Z dużym zaangażowaniem prezentowały znane i lubiane utwory Juliana Tuwima, np. „Abecadło”, „Okulary”, „Zosia Samosia”, „Kotek”, „Dwa Michały”, „Pstryk”, Murzynek Bambo”, „Idzie Grześ” i inne. O przygotowanie dzieci do występu zadbali rodzice, którzy odpowiednio ucharakteryzowali swoje pociechy i wyposażyli w stosowne rekwizyty.

Jury, pod przewodnictwem p. Joanny Próchenko, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W grupie 3-4 latków I miejsce przypadło Paulinie Olopiak, II - Mai Sikorskiej, a III – Magdalenie Jaczewskiej.

W grupie 5-6 latków I miejsce zajęła Róża Kuć, II – Bartłomiej Zembrowski, a III – Oliwia Grzymała.

Równolegle odbywał się konkurs plastyczny na ilustrację do wybranego wiersza poety. Wyróżniono w nim: Jessicę Podniesińską, Magdalenę Jaczewską i Maję Sikorską z grupy młodszej oraz Kacpra Zaliwskiego, Zuzannę Buczyńską i Mateusza Stolarczyka z grupy starszej.

Przedszkolaki, biorące udział w konkursach, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody rzeczowe.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych przedsięwzięciach.

Małgorzata Jóźwiuk
Elżbieta Derlicka